Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 1-0: Βεσέ και Κινγκ την οδήγησαν στην νίκη

Σπουδαία νίκη με πρωταγωνιστές του Βεσελόφσκι και Κίνγκσλει πέτυχε η Νέα Σαλαμίνα επί της Ομόνοιας με 1-0. Ο επιθετικός των ερυθρολεύκων με εκπληκτική κεφαλιά στο 21ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και ο τερματοφύλακας της ομάδας εκτός από τις εκπληκτικές του επεμβάσεις στον αγώνα απέκρουσε και πέναλτι στις καθυστερήσεις του Χριστοφή και χάρισε ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του.

Από την άλλη η Ομόνοια η οποία έχασε κλασικές ευκαιρίες για να πάρει κάτι καλύτερο από τον αγώνα δεν κατάφερε για ακόμη μια φορά να πετύχει το ζητούμενο. Μαζεμένες οι αλλαγές για τον Χουάν Κάρλος Ολίβα.