ΑΕΛ: Το νεκρό διάστημα που παρολίγο να της στοιχίσει

Η ΑΕΛ με εξαίρεση το τελευταίο τέταρτο του αγώνα, είχε εξαιρετική απόδοση και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ, τελειώνοντας το παιχνίδι πολύ πιο νωρίς.

Η ομάδα του Μπαλταζάρ ήταν κυρίαρχη για 75 λεπτά, ωστόσο στο τελευταίο τέταρτο εφησυχάστηκε και παραλίγο να την πατήσει. Στο 84’ ο Άρης μείωσε σε 1-2 και μετά από λίγα λεπτά βρήκε και δοκάρι. Η ΑΕΛ έκανε ένα πολύ κακό τελευταίο τέταρτο για το οποίο έκανε λόγο και ο προπονητής της στην διάσκεψη του αγώνα. Δεν μπορεί όμως κανείς να παραλείψει το πολύ καλό 75λεπτο που έκανε. Είχε την κατοχή, έφτιαξε ευκαιρίες και θα μπορούσε να κάνει ένα… περίπατο.

Αν μπορέσει η ΑΕΛ να σβήσει αυτό το νεκρό διάστημα από το παιχνίδι της, σίγουρα θα παραμείνει μέχρι το τέλος στα ψηλά της βαθμολογίας.