Ο Κόμπε νίκησε τον Αντετοκούνμπο

Οι Λέικερς ευτύχισαν να έχουν στο παρκέ έναν Κόμπε που θύμισε κάτι από τα παλιά και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη επί των Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με 113-95. Νίκες για Παπανικολάου και Κουφό.

Με 22 πόντους και 6 ασίστ, ο Κόμπε βοήθησε τους Λέικερς να φτάσουν στη νίκη επί των Μπακς (113-95) του δικού μας, Γιάννη Αντετοκούνμπο, υποχρεώνοντας την ομάδα του Μιλγουόκι σε ήττα μετά το επίτευγμά της να σταματήσει στο νικηφόρο σερί των Γουόριορς.

Ο Κόμπε έκανε air

ball στο πρώτο σουτ που επιχείρησε, όμως στη συνέχεια είχε τέσσερα συνεχόμενα εύστοχα σουτ, ολοκληρώνοντας την πρώτη περίοδο με 10 πόντους.

Ο δικός μας, Γιάννης Αντετοκούνμπο, είχε καλή παρουσία με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ, μένοντας στο παρκέ για 35'28", περισσότερο από κάθε άλλον που αγωνίστηκε στο ματς. Κορυφαίος για το Μιλγουόκι ήταν ο Κάρτερ Γουίλιαμς με 19 πόντους.

Καλός ο Παπανικολάου στη νίκη των Νάγκετς

Οι Νάγκετς πέτυχαν την 11η νίκη τους τη φετινή σεζόν επικρατώντας με 112-100 των Τίμπεργουλβς, με τον Κώστα Παπανικολάου να συνεισφέρει στην προσπάθεια, καθώς εκμεταλλεύτηκε τα 19 λεπτά που έμεινε στο παρκέ και πέτυχε 8 πόντους, έχοντας ακόμη 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Κένεθ Φαρίντ με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ στο ενεργητικό του.

Νίκη και για τον Κουφό

Οι Κινγκς έφτασαν στη 10η νίκη τους φέτος, μετά την επικράτησή του με 107-97 επί των Ρόκετς. Ο Κώστας Κουφός ήταν θετικός σε ένα ακόμη παιχνίδι της ομάδας του, καθώς σε 18'44" συμμετοχής πρόλαβε να πετύχει 8 πόντους, μαζεύοντας και 6 ριμπάουντ. Κορυφαίος για τους "βασιλιάδες" ο Ντεμάρκους Κάζενς με 26 πόντους και 12 ριμπάουντ. Από πλευράς ηττημένων, η καλή προσπάθεια του Χάρντεν που πέτυχε 33 πόντους, έπεσε στο κενό.