Φιλική ήττα για τον ΑΟ Γλυφάδας

22:50 20/8/2011 - Πηγή: AEK365
Την ήττα με 3-1 γνώρισε από την Καλλιθέα ο ΑΟ Γλυφάδας στο σπουδαιότερο, έως τώρα, φιλικό αγώνα προετοιμασίας. Η ομάδα του Νίκου Γκουλή παρουσιάστηκε ανέτοιμη, ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε ο Ηλίας Κάμπας στο 24ο λεπτό. Για την Καλλιθέα, η οποία έκανε καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, σκόραραν οι Ντακόλ στο 13' με κεφαλιά και Κατσίκης στο 30' με φάουλ και στο 38' με πέναλτι. Για τον ΑΟ Γλυφάδας, τέλος, τραυματίες αποχώρησαν οι Ρουσάκης και Παπαδήμας, η κατάσταση των οποίων θα εξεταστεί τις επόμενες μέρες. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: Καλλιθέα (Βαγγέλης Γούτης):
Τακίδης, Αρκούδας, Κουτρουμπής, Αρβανίτης, Σταύρου, Ηρακλής, Καλτσάς, Μιχαλόπουλος, Κατσίκης, Πλατέλλας, Ντακόλ. Έπαιξαν και οι Πρίπου, Θωμόπουλος, Φουντουκίδης, Ρουσιαμάνης, Ρουσάκης, Σπύρου, Ντιαλό, Μαρουκάκης και Χαλκίδης. Γλυφάδα (Νίκος Γκουλής): Παγούδης, Πετρόπουλος, Παπαδήμας, Παραράς, Στυλιανόπουλος, Κολοτούρος, Τσιάτσιος, Τσαμουρλίδης, Τσόγκας, Τσούτσης, Κάμπας. Έπαιξαν και οι Κρητικός, Καζάντζης, Μινάι, Βασιλλός, Χώνος, Τουρκοχωρίτης, Αμπουραμάνι, Σκουρλής, Τσατσαρής και Κόκκαλης.