Μπακς-Θάντερ 118-93: «Αγκάλιασαν» τη δεύτερη θέση (video)

Κορυφαίος των γηπεδούχων για ένα ακόμα εντός έδρας ματς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 30 πόντους και 19 ριμπάουντ. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε τέσσερις ασίστ, ένα κόψιμο και τρία λάθη σε 33:39 λεπτά συμμετοχής. Ο Μπόμπι Πορτίς είχε 15 πόντους ενώ ο Μπρουκ Λόπες σταμάτησε στους 14 πόντους. Ο Κρις Μίντλετον έκανε triple double με έντεκα πόντους, δέκα ριμπάουντ και δέκα ασίστ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 3:13 λεπτά και είχε ένα ριμπάουντ και μια ασίστ. Από την

άλλη πλευρά, ο Τζος Γκίντεϊ είχε 19 πόντους και ο Τζέιλεν Ουίλιαμς σταμάτησε στους 18 πόντους. Αυτή ήταν η 46η φετινή νίκη των «ελαφιών» σε 71 ματς, ενώ η «αστραπή» γνώρισε τη 21η φετινή της ήττα σε 70 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των «ελαφιών» στο παραπάνω βίντεο. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Αντετοκούνμπο στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 11, Γ. Αντετοκούνμπο 30, Λόπες 14, Μπίσλεϊ 8, Λίλαρντ 11, Πορτίς 15, Κράουντερ 10, Κόναγκτον 11, Μπέβερλι 1, Μπόσαμπ 2, Γκαλινάρι 3, Λίβινγκστον 2

Θάντερ: Νορτ 7, Τζ. Ουίλιαμς 18, Χόλμγκρεν 6, Γκίντεϊ 19, Τζίλγκεους-Αλεξάντερ 12, Τζο 6, Κ. Ουίλιαμς 6, Ουάλας 5, Ουότερς 6, Ουίγκινς 8