Νήσοι Φερόε-Αλβανία 1-3: Δεύτερη νίκη και δεύτερη θέση (highlights)

H Αλβανία ανησύχησε για ένα ημίχρονο από τα Νησιά Φερόε, ωστόσο στο δεύτερο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 και να εκμεταλλευτεί το δώρο της Μολδαβίας που νίκησε με ανατροπή 3-2 την Πολωνία.

Ο Μπαϊράμι με ωραίο σουτ στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σιλβίνιο, ενώ στο 31′ ο Τσικαλέσι κέρδισε πέναλτι από τον Βάτσνταλ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος αλλά ο Γκέστσον τον νίκησε και έτσι το σκορ έμεινε στο 0-1.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Όντμαρ Φέρο να σκοράρει με κεφαλιά, ωστόσο οι Αλβανοί στο δεύτερο ήταν πιο ουσιαστικοί

και με γκολάρα του Ασλάνι στο 51′ ξαναπήραν το προβάδισμα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μούτσι με ωραία ατομική ενέργεια σημείωσε το 1-3.

Η Αλβανία πλέον με 6 βαθμούς είναι έναν πόντο πίσω από την πρωτοπόρο Τσεχία, ένα μπροστά από τη Μολδαβία και τρεις από την Πολωνία. Τα Νησιά Φερόε στην τελευταία θέση με 1 βαθμό.