Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν 3-2 παρ.: Τα κατάφερε! (vid)

00:57 3/2/2021 - Πηγή: Sportime
Μετά κόπων και βασάνων, η Μπορούσια Ντόρτμουντ νίκησε 3-2 στην παράταση την Πάντερμπορν και πήρε το εισιτήριο για τους «8» του DFB Pokal.

Η Ντόρτμουντ πήρε προβάδισμα δύο γκολ μόλις στο 16′ με τους Τσαν (7′) και Σάντσο, όμως οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν.

Στο 79′ ο Γιούστβαν μείωσε και έδωσε χαρακτήρα θρίλερ στο παιχνίδι, το οποίο έφτασε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τότε, ο Χάαλαντ έβαλε γκολ

που ακυρώθηκε και στο 90+7′ η Πάντερμπορν ισοφάρισε με πέναλτι του Οσέι!

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, όπου ο Χάαλαντ χρίστηκε τελικά σκόρερ (στο 95′) και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Το πανόραμα της φάσης των «16»

Τρίτη 2/2

Χολστάιν Κίελ – Ντάρμσταντ 7-6 πέν. (1-1 κ.δ. / παρ.) (58’ Σέρα – 86’ Ντουρσούν)

Ροτ-Βάις Έσεν – Λεβερκούζεν 2-1 παρ. (1-1 κ.δ.) (109’ Κεφκίρ, 117’ Ένγκελμαν – 105’ Μπέιλι)

Μπορούσια Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν 3-2 (2-2 κ.δ.) (7’ Τσαν, 16’ Σάντσο, 95’ Χάαλαντ – 79’ Γιούστβαν, 90’+7’ πεν. Οσέι)

Βέρντερ Βρέμης – Γκρόιτερ Φιρτ 2-0 (12’ Μόβαλντ, 73’ Αγού)

Ειδήσεις από το γερμανικό ποδόσφαιρο

Απίθανες προσφορές και σούπερ πακέτα σε παιδικά περιοδικά και παραμύθια στο Magbox.gr.

Το άρθρο Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν 3-2 παρ.: Τα κατάφερε! (vid) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.