Άρης – Λαμία 3-1: Υπόθεση 5 λεπτών

Ο Άρης υποδέχθηκε τη Λαμία για τη 2η αγωνιστική των play off της Stoiximan Super League και ήταν «άσφαιρος» στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως πέτυχε τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά και επικράτησε με 3-1. Από τα πρώτα λεπτά, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ,
οι Θεσσαλονικείς πήραν την κυκλοφορία της μπάλας, ωστόσο οι σημαντικές στιγμές του πρώτου ημιχρόνου ανήκαν στους φιλοξενούμενους. Ο Σωτήρης Τσιλούλης τροφοδότησε από τα δεξιά τον Ρούμπεν Μαρτίνεθ, αλλά η προβολή του Ισπανού πέρασε έξω. Λίγο αργότερα, οι παίκτες του Λεωνίδα Βόκολου απείλησαν δις σε διάστημα δύο λεπτών, με τον Φράνκο Φεράρι να προλαβαίνει την ύστατη στιγμή τον Τσιλούλη (22’) και τον Χουλιάν Κουέστα να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Βίκιντας Σλίβκα (23’). Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με ακόμη μία σπουδαία φάση για τη Λαμία, όταν ο Σουλεϊμάνοφ έκανε λάθος πάσα, ο Τσιλούλης έγινε αποδέκτης της μπάλας, με τον Φλοράν Μάλτσι (40’) να αστοχεί παρότι ήταν ολομόναχος και σε επίκαιρη θέση. Αφού είδε πως δεν πήρα […]