Ολυμπιακός – Βόλος 5-0: Περίπατος με 5 διαφορετικούς σκόρερ

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Βόλο με στόχο τη νίκη για να παραμείνει στην 3η θέση που δίνει το… καλό εισιτήριο για το Europa League και με τους Ντόι, Κασάμι, Μπιέλ, Μπακαμπού και Ελ Αραμπί να βρίσκουν δίχτυα δεν συνάντησε απολύτως καμία δυσκολία, όπως δείχνει και το τελικό 5-0. Οι Πειραιώτες μπήκαν ορεξάτοι στο παιχνίδι και είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο 10λεπτο με τον Κασάμι, με την πίεση να συνεχίζεται και το γκολ
να έρχεται τελικά στο 19′, όταν ο Φορτούνης έκανε το γέμισμα και ο Ντόι με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0). Και από εκεί και πέρα, όλα ήταν εξαιρετικά απλά για την ομάδα του Ζοσέ Ανιγκό… Στο 25′ μετά την πολύ ωραία προσπάθεια του Βαλμπουενά ο Κασάμι έγραψε το 2-0, για να έρθει και το 3-0 στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 45′ από τον Μπιέλ μετά την ωραία πάσα του Φορτούνη. Το παιχνίδι, όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας, είχε ήδη κριθεί, με τον Ολυμπιακό να κάνει […]
Ολυμπιακός – Βόλος 5-0, Περίπατος,olybiakos – volos 5-0, peripatos