Ολυμπιακός: Οι φάσεις για τις οποίες διαμαρτύρεται στο ματς με την Κηφισιά

Ο Ολυμπιακός με γκολ του Ελ Αραμπί στο 85′ νίκησε με 3-2 εκτός έδρας την Κηφισιά για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει παράπονα για τη διαιτησία, όπως φάνηκε και από τις δηλώσεις του Αλέξη Κούγια μετά το τέλος
της αναμέτρησης. Οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 2-0, είδαν τους νεοφώτιστους να το κάνουν 2-2 αλλά τελικά με γκολ του Μαροκινού φορ πήραν το τρίποντο, γεγονός όμως που δεν τους ηρέμησε αφού ήταν έντονος ο εκνευρισμός για τη διαιτησία. Συγκεκριμένα, όπως λένε στην ερυθρόλευκη ΠΑΕ, τα παράπονά τους αφορούν στις εξής φάσεις… Στο 35′ ο διαιτητής έδειξε κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο για αντικανονική χρήση του χεριού αλλά στον Ολυμπιακό λένε ότι δεν ήταν με ριψοκίνδυνο τρόπο. Ένα 10λεπτο μετά, στο 45′, ο διεθνής αμυντικός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αντικανονική χρήση του χεριού και στους Ερυθρόλευκους θεωρούν ότι δεν υπήρχε λόγος για μια τέτοια απόφαση. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Κηφησιά μείωσε […]