ΑΕΚ Β’ – Σαχτάρ Ντόνετσκ Β’ 2-0 : Επικράτηση και σε… 2ο βαθμό! (hls)

Αρκετά καλή, σε μεγάλα σημεία του ματς, η εμφάνιση της 2ης ομάδας που παρέταξε ο Αλμέϊδα στην 2η πράξη των τεστ προετοιμασίας κόντρα στην Σαχτάρ του Ντόνετσκ.

Το τελικό 2-0 όπως διαμορφώθηκε από τα γκολ του Μαχαίρα στο 35′ και του Ραντόνια στο 58′ – έπειτα από σουτ του εξαιρετικού Κοσίδη στο δοκάρι – σε ημίχρονα των 35 λεπτών κρίνεται απόλυτα δίκαιο λαμβάνοντας υπόψη την εικόνα των

δύο ομάδων στο ίδιο γήπεδο όπου λίγο πριν η Ένωση νίκησε επιβλητικα με 5-0 τους Ουκρανούς! Μόλις στο 10ο λεπτό αποβλήθηκε (!) ο Γαλανόπουλος έπειτα από δυνατό μαρκάρισμα που δέχθηκε και νευρική αντίδρασή του. Η κόκκινη κάρτα δεν αναμένεται να επηρεάσει κάτι στην συνέχεια των επίσημων διεθνών διοργανώσεων καθώς το ματς είχε προπονητικό χαρακτήρα…