ΠΑΟΚ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 5-1: Με θρίαμβο στους «8» του Europa Conference League

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ όχι μόνο ανέτρεψε για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Ευρώπη ήττα με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι αλλά το έκανε και με το εμφατικό 5-1, διαλύοντας τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Τούμπα και παίρνοντας πανηγυρικά την πρόκριση για τους προημιτελικούς του Europa Conference League. Οι πιθανότητες δεν ήταν με το μέρος των Ασπρόμαυρων μετά το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, παρ’ όλα αυτά υπήρχε πίστη για ανατροπή
και αυτό φάνηκε και στο γήπεδο. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πήρε τον έλεγχο, είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων και μετά το πρώτο 10λεπτο άρχισε να πιέζει με στόχο το γκολ. Σε αυτό πλησίασε για πρώτη φορά στο 15′ με την κεφαλιά του Κουλιεράκη που έβγαλε ο Νέβιστιτς μετά το φάουλ του Ζίβκοβιτς, ο οποίος είχε, με τη σειρά του, τη δεύτερη ευκαιρία της ομάδας του στο 19′ με το πλασέ που έφυγε λίγο άουτ. Λίγα λεπτά μετά, στο 23′, ο Κουλιεράκης αστόχησε ξανά, αυτη […]