ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 4-0: Στην κορυφή μαζί με τον Παναθηναϊκό

Με γκολ των Μπάμπα, Μεϊτέ, Τζίμα και Σάστρε ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα με 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και έπιασε τον Παναθηναϊκό στην 1η θέση, στους 41 βαθμούς, στο +2 από την ΑΕΚ και στο +6 από τον Ολυμπιακό.
Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν αρκετά ορεξάτοι στα πρώτα λεπτά αλλά δεν κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους, οι οποίοι άρχισαν σιγά-σιγά να παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και είχαν την πρώτη τους καλή ευκαιρία στο 20′ με τον Τζίμα που δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Κλέιμαν μετά την εκτέλεση κόρνερ. Μικρό το κακό, όμως, για τους Θεσσαλονικείς αφού το 1-0 δεν άργησε να έρθει… Στο 29′ ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ απέκρουσε ωραία το σουτ του Ντεσπόντοφ αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα σε αυτό του Μπάμπα που έγραψε το 1-0. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε πλέον το προβάδισμα και πήγε για δεύτερο γκολ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αλλά […]
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 4-0, Παναθηναϊκό,paok – pas giannina 4-0, panathinaiko