00:16 15/1/2024 - Πηγή: NewsIt

Με σπουδαία παιχνίδια και σημαντικά αποτελέσματα ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική της Super League 1, με τον ΠΑΟΚ να επιστρέφει στην κορυφή της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας πλέον με τον Παναθηναϊκό.

Ο ΠΑΟΚ ήταν “καταιγιστικός” στο δεύτερο ημίχρονο και “σάρωσε” με 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα, ώστε να επανέλθει στην πρώτη θέση της Super League 1, μετά την ισοπαλία 2-2 στο ντέρμπι

της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στην OPAP Arena. Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο ματς με τους “πράσινους”, αλλά γλίτωσε την ήττα με πέναλτι στις καθυστερήσεις, αφού η ομάδα του Τερίμ είχε φθάσει νωρίτερα στην ανατροπή.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής, ξεχώρισε η νίκη του Ολυμπιακού στην Κηφισιά με 3-2, σε ένα ματς που είχε απίθανη εξέλιξη και… άπειρες φάσεις, πριν “σφραγίσει” τη νίκη των Πειραιωτών με γκολ στο 85′, ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Νίκες πανηγύρισαν επίσης ο Άρης και ο Αστέρας Τρίπολης, με αμφότερους να βρίσκονται στην πρώτη 6άδα, που οδηγεί στα πλέι οφ του πρωταθλήματος και τη “μάχη” για τον τίτλο και την Ευρώπη.

14. Κηφισιά 12
* Ο Ολυμπιακός είχε ένα μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

To άρθρο Super League 1: Το «χρυσό» γκολ του Ελ Αραμπί, η «τεσσάρα» του ΠΑΟΚ και όλα τα highlights από το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Super League 1, Ελ Αραμπί, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός,Super League 1, el arabi, paok, aek - panathinaikos